Vía Crucis will be on 6 March 2016.
The itinerary of the religious parade will be:San Emilio Church, Pintor Zuloaga, Conde Cifuentes, Mulhacén, San José Baja, Nueva de San Antón, Aben Humeya, Marqués de Mondéjar, Mulhacén, Agustina de Aragón, Pintor Zuloaga, Maestro Lecuona.